O stoczni

Stocznia powstała w 2017 roku. Jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jednego z największych koncernów zbrojeniowych               w Europie.

Swoją działalność operacyjną rozpoczęła 3 stycznia 2018, po przejęciu majątku Stoczni Marynarki Wojennej (SMW), która począwszy od 1922 roku związana była z Marynarką Wojenną RP.

Zakup przedsiębiorstwa z ponad 95 letnią tradycją umożliwia Stoczni Wojennej wykorzystanie wysoko rozwiniętej efektywności operacyjnej i rozwojowej, mającej na celu ochronę podstawowych interesów Rzeczypospolitej Polskiej.

Stocznia dzisiaj, wypełniając powierzoną sobie misję, w istotny sposób przyczynia się do zwiększania potencjału polskiego przemysłu obronnego.

Informacje ogólne

Oferujemy usługi w zakresie:

 • projektowania
 • remontów
 • przebudowy
 • budowy
 • modernizacji
 • konserwacji

zarówno w zakresie okrętów wojennych, jak i statków cywilnych oraz innych konstrukcji pływających.

Posiadamy silne zaplecze techniczne oraz potencjał zarówno konstrukcyjny, jak i technologiczny, który przyczynia się nie tylko do utrzymywania w gotowości technicznej posiadanych okrętów, lecz także wzmacniania i rozbudowy sił morskich Rzeczpospolitej Polskiej.  

Jesteśmy w stanie podjąć się każdego zamówienia w zakresie remontów, modernizacji, przebudowy i budowy jednostek pływających, zarówno w sektorze militarnym, jak również na rynku cywilnym.

Nasze atuty to:

 • doświadczeni specjaliści z wszelkich dziedzin związanych z szeroko pojętym okrętownictwem, którzy dysponują unikatową wiedzą wykorzystywaną podczas realizacji poszczególnych projektów;
 • wyposażenie techniczne, które zdecydowanie odróżnia nas od innych przedsiębiorstw z branży. Stocznia posiada dok pływający    o nośności 8000 ton oraz podnośnik okrętów ze stanowiskami lądowymi, co pozwala na jednoczesne wykonywanie prac na 14 jednostkach pływających, w tym w dwóch halach wyposażeniowych;
 • Ośrodek Uzbrojenia i Elektroniki specjalizujący się w projektowaniu, produkcji oraz serwisie systemów łączności, nawigacji, zabezpieczeń technicznych, sieci teleinformatycznych, uzbrojenia i broni podwodnej;
 • jakość certyfikowana systemami ISO 9001:2015, AQAP 2110:2016, certyfikat zgodności Wewnętrznego Systemu Kontroli           w zakresie obrotu towarami o znaczeniu strategicznym oraz Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej – NCAGE;
 • unikalna lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie głównej bazy Marynarki Wojennej RP.

Dążymy do ciągłego rozwoju i doskonalenia
Naszym podstawowym celem jest JAKOŚĆ i nieustanne dążenie do pozyskania ZAUFANIA i SATYSFAKCJI Klienta

O stoczni

Kontakt

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.

ul.Śmidowicza 48
81-127 Gdynia
Polska

e-mail: pgzsw@pgzsw.pl

tel: (+48 58) 625 81 02
fax: (+48 58) 625 01 47